- All
- Administration
- Athletics
- Counselors
- Deaf Education
- Electives
- ESL
- Fine Arts
- Focus
- Instructional Technology
- English Language Arts
- Library
- Mathematics
- Nurse
- Office
- Science
- Social Studies
- Special Education
Michael Adair
Sema Adkar
Christina Alarcon-Sierra
Administrative Assistant
Alma Alvarado
Cafeteria Manager
Yolanda Anderson
Math Teacher
Tony Barnes
Tonya Bouldin
Inclusion Teacher
Melissa Bower
Chanda Brandt
Emily Bright
Speech-Language Pathologist
Casey Burns
Dexter Carter
School Resource Officer (SRO)
Lynn Cohn-Johnson
Amber Conrad
Science/CTE Teacher
Jenny Corley
LSSP
Nicole Correa
Moises Correa
Assistant Band Director
Danielle Cowan
Lisa Dale
Educational Diagnostician
Lori Davis
Inclusion Support
Zenovia DeCuir
Tracy Dickson
Lisa Ding
LSSP Deaf Ed
Amanda Downing
Speech Therapist Deaf Ed
Michael Esquivel
Alexis Frederick
Aubrey Gibbs
Ripley Green
Joseph Hardt
Art Teacher
Christopher Hart
Nurse
Stephanie Hatchett
ISS Facilitator
Robert Heard
Instructional Technology Specialist
Aaron Heckaman
ELA Teacher
Betty Hernandez
Attendance Specialist
Suellen Hill
Yolando Hoard
Assistant Principal - 6th Grade
Mary Honeycutt
Nichole Hunt
Jennifer Mendoza Jackson
Melody Johnico
James Jones
Mari Jones
Roshon Kernessant
Assistant Principal - 7th Grade
Kari Kiefer
Skylar Kobren
ELA Teacher
Virginia Lee
Glafira Lewis
Library Assistant
Christelle Long
Julie Lucas
John Manning
Principal
Delaney Marsh
Delaney Marsh
FAC Teacher
Odie Martinez
Lead Custodian
Christy Martinez
ESL Teacher
Michelle Maxwell
ELA Teacher
Rachelle McClellan
James McClellan
Math Teacher
Steven McCoy
Focus Teacher
Steven McCoy
Focus Teacher/Athletics
Daniel Mendoza
Stephanie Meryman
Nancy Mullen
Jillian Nidever
Assistant Choir Director
Monica Ortiz
Nicki Parrish
Sidonie Phillips
ELA Instructional Coach
Lucinda Pogue
Amy Poteet
Deaf Education Interpreter
Mariana Raley
ARD Facilitator
Madison Rider
ELA Teacher
Sylvia Rivera
Jess Rosenthal
Art Teacher
Stephanie Sanchez
Receptionist
Mehrak Shariat
ESL Educational Assistant
Andrea Shearer
Rebekah Sheppard
Administrative Associate
Jennifer Simonds
Charnay Smith
Samuel Smith
FAC Paraprofessional
Cynthia Sneed
Assistant Principal - 8th Grade
Jamie Strauss
Orchestra Teacher
Lisa Szostek
Registrar
Debbe Tipping
SPED Teacher
Terry Tolleson
Technology Applications/Fundamentals of Computer Science/Yearbook/CTE Department Chair
Marisa Cano Vega
Leslie Whitton
Patty Wirth
Rhenn Wright
Math Teacher/Athletics
Stacy Yeley
Partners in PE
Bastian York
ELA Teacher